Dzień 60 – ciągle lakierowanie

Nie za bardzo mam co pisać, po prostu lakieruję i lakieruję, aż mi zbrzydnie.
Kładę bardzo cienkie warstwy lakieru, wiem, że wcześniej napisałem że maluję wałkiem grubszą warstwę, ale tak naprawdę ta grubsza warstwa to jest cienka, natomiast cienka warstwa pędzlem to tylko ‚polizanie’ lakierem. Dlatego po 5 warstwach jeszcze nie jest to co bym oczekiwał. Poniżej zamieszczam fotki z etapu malowania. Na przedniej płycie i bokach jest 5 warstw lakieru, na tylnej płycie, gryfie i główce są 4 warstwy. Teraz po każdej warstwie szlifuję papierem 1200, jednak papier 2500 okazał się zbyt drobny i zamiast szlifować i wyrównywać to polerował… W zasadzie obecna praca to tylko malowanie i szlifowanie i tak w kółko:-).  Zawsze szlifuję na sucho, oczywiście są to papiery wodne, lecz jadę na sucho.

Czy wspominałem, że wraz z malowaniem gitary maluję deskę na której również nakleiłem kalkomanię ? Robię tak po to aby testować gradację papieru, nie będę przecież eksperymentował na pudle. Więc szlifuję deskę i jak wygląda dobrze to tak samo szlifuję pudło, a jak deska ma zbyt duże rysy, to biorę drobniejszy papier itp.

Jeszcze zostało mi może z 2 lub 3 warstwy do położenia i wtedy zobaczę czy będę szlifował papierem 2500 i polerował, czy może od razu polerował… to zależy jak deska się sprawdzi 🙂

I jeszcze jedna mało istotna, lecz ciekawa informacja.
Pudło leżało gdzieś na strychu wiele lat dlatego jak powąchać otwór rezonansowy to wewnątrz był wyczuwalny zapach starości, może jakby wilgoci lub po prostu takiej jakby stęchlizny. Tak się złożyło, że kilka dni temu piłowałem deseczki świerkowe do ławki i zostało i sporo drobnych ścinków i opiłków, wszystko zebrałem do szmacianego woreczka i włożyłem do pudła 🙂 , już po dwóch dniach z gitary był wyczuwalny zapach świeżego drewna takiego jak w tartaku. Pamiętam, że jak kupiłem sobie fendera akustyka, to też był wyczuwalny zapach drewna, nie wiem jak u innych ale mi taki zapach z gitary bardzo się podoba, dlatego wrzuciłem te ścinki i liczę na to, że Defil nabierze nie tylko wyglądu ale i świeżego powiewu.

5.00 avg. rating (99% score) - 14 votes